Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,183 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Interi nuk eshte nje skuader dhe nuk mund te jete kurre nje e tille me keta lojtare…”

“Interi nuk eshte nje skuader dhe nuk mund te jete kurre nje e tille me keta lojtare…”
Inter Club Staff

“Zhurma e armiqve behet me e forte kur ne humbasim”, tha nje tranjer portugez qe ka qene ne drejtimin e Interit disa vite me pare kur te githe flisnin per humbjen e Interit shume me shume sa sa per humbjet e te tjereve. 

Por gjerat kane ndryshuar tashme.

“Zhurma e armiqve” ne Itali ka filluar te ndjehet edhe kur skuadra zikalter del nga fusha e lojes me nje barazim.

Nuk ka rendesi nese Interi luan mire apo keq, nese nuk fiton, ka gjithmone dicka per te thene, dicka per tu kapur nga pas.

Gjate nje transmetimi te quajtur “La Domenica Sportitva”, analisti i njohur Mario Sconcerti ka kritikuar shume rende Interin.

Kjho eshte deklarata e gazetarit italian:

“Icardi nuk godet me? Une ju kerkoj nje emer te vetem qe godet tek Interi.”

“Brozovic ka bere 3 gola dhe eshte i vetmi mesfushor qe ka shenuar sebashku me Vecinon.”

“Interi eshte thjeshte nje skuader e gabuar qe po varet pas dy skuadrave qe jane totalisht te realizuara.”

“Po, po flas per Romen dhe Lazion. Interi nuk eshte nje skuader dhe nuk mund te jete kurre me keta lloj lojtaresh.”

Image result for sconcerti

Keto kane qene fjalet e Mario Sconcertit.

Nese pyesni veten se kush eshte zoti. Sconcerti, ai eshte nje gazetar qe do te mbahet mend ne itali per deklaraten e famshme: “Cristiano Ronaldo maksimumi do e niste ndeshjen nga pankina nese do te luante tek Juventusi…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.