Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

4,139 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi po luan karten e deshires se Shaqirit, nje tratative e zhvilluar mire. Lavezzi? Kushton me pak, por…

Interi po luan karten e deshires se Shaqirit, nje tratative e zhvilluar mire. Lavezzi? Kushton me pak, por…
Inter Club Staff

Sic tregon Luca Marchetti, Interi ka gati oferten per Shaqirin e cila do te jete nje huazim me detyrim blerje. Kjo oferte mund te kenaqe jo pak Bayern. Liverpooli mund te paguaje direkt 14 milione euro dhe keshtu te arrije direkt tek lojtari, por ka nje prapaskene.

Per sa i perket lojtarit, Liverpool mund ti oferoje dicka me shume ne vlere monetare. Por Shaqiri deshiron Interin dhe konsiderohet nga Mancini si nje titullar i padiskutueshem ne formacionin e tij 4-2-3-1. Mardhenia qe eshte krijuar keto dite ndermjet Interit dhe Shaqirit mund ti coje zikalterit ne avantazh ndaj Liverpool. Tratativa duket sikur nuk eshte shume e nxehte ne kete moment sepse zikalterit jane perqendruar tek ndeshja e neserme, por gjithesesi mbetet nje tratative e zhvilluar shume mire.

Lavezzi mbetet nje ide, Interi ka folur me PSG por nuk ka nisur kurre nje tratative te vertete per Argjentinasin. Lavezzi nuk ka gjetur akordin per rinovimin me klubin Parizien. Me siguri do te largohet gjate qershorit. Kosto e kartonit te tij eshte me e vogel se e Shaqirit, rreth 10 milione euro, por ai ka nje rroge me te larte dhe eshte me i vjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.