Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

608 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi po ndjek me kujdes talentin Rumun Cristian Manea!

Interi po ndjek me kujdes talentin Rumun Cristian Manea!
Inter Club Staff

Ne listen e fushates se perforcimit te Interit shtohet nje emer tjeter: Eshte ai i Cristian Manea, lojtar i Viitorul Constanta, skuader qe militon ne Kampionatin Superior Rumun.

Lojtari i ri eshte nje mbrojtes, si ka mbushur akoma 17 vjec(do ti festoje me 9 gusht), dhe ka shume skuadra pas tij edhe pse shume i ri. Mbi te prej kohesh eshte Udinese pervec Interit, por edhe skuadra te nje rangu te larte si Arsenal dhe Ajax.

Ne ndeshjen e fundit te luajtur kunder Ceahlual dhe e fituar nga Viitorul 1 me 0, ai eshte konfirmuar si nje djalosh me aftesi te mira. Marea pervec se mund te luaje si mbrojtes qendre ben pa problem edhe lojtarin e krahut te majte apo te djathte, kjo e ben akoma me te vecante.

Eshte i shpejte dhe fizik. Manea tregon menjehere qe ka nje maturitet te caktuar, aq shume sa ka fituar vendin e titullarit ne Kombetaren e moshave qe 13 vjec e nuk e ka leshuar me. Duke pare potencialin e tij te larte, djaloshi mund ta beje qe tani hapin e madh, duke veshur edhe bluzen e kombetares se madhe Rumune. Interi po e ndjek nga afer…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags