Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,717 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi po permiresohet. Dy hapat e rradhes…

Interi po permiresohet. Dy hapat e rradhes…
Xhorxh Gellci

Inter eshte kthyer tek fitorja kunder Verones, dhe tani eshte ne vend te katert ne klasifikim, me sulmin me te mire te kampionatit: 23 gola.

Pjesa e pare e sezonit mund te konsiderohet mjaft pozitive, edhe pse kishte mundesi te behej me shume. Mazzarri po punon fort dhe tani do te mundohet te sistemoje mbrojtjen, qe pas nje fillimi te shkelqyer, i ka humbur disi sigurite. Pra, prioriteti kryesor eshte faza mbrojtjese, para se te mendohet per te perfeksionuar mesfushen dhe sulmin.

Hapi i pare per tu permbushur eshte ai i perfeksionimit te Kovacic ne versionin trekuartist: ne menyre te vecante kapaciteti per te marre topin ne pozicionin e duhur, dhe per te vepruar me kohen dhe hapesirat e duhura. Nje objektiv tjeter eshte rekuperimi i Icardit ne gjendjen me te mire fizike: Loja pa nje sulmues te mirefillte ka qene nje zgjidhje deri tani, pasi eshte munduar te mos jepen pika referimi, duke u bazuar ne lojtaret e krahut dhe ne futjet ne zone te mesfushoreve. Megjithate ideja e lojes te Mazzarrit perfshin nje sulmues te mirefillte, dhe Icardi do te jete i nevojshem ne vazhdim, ashtu si Milito.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.