Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

511 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi po shtyn shume per Asamoah: lojtarit i jane ofruar 9 milione euro rroge! Juve kerkon ta mbaje…

Interi po shtyn shume per Asamoah: lojtarit i jane ofruar 9 milione euro rroge! Juve kerkon ta mbaje…
Inter Club Staff

Ganezi eshte nje prej objektivave kryesore te drejtuesve zikalter per veren.

Keto dite do te jene shume decizive per sa i perket te ardhmes se Kwadwo Asamoah: lojtari i Juventusit, i cili eshte ne skadence kontrate me 30 qershor, eshte nje nga copezat me te kerkuara te merkatos me parameter zero.

Eshte pikerisht skuadra zikalter qe ka hedhur syte tek ai dhe ka nisur kontaktet me agjentet e tij per te arritur qe tani nje marreveshje per te siguruar sherbimet e tij qe prej 30 qershorit, dite kur i mbaron kontrata me Juventusin,

Sipas asaj qe tregohet nga portali calciomercato,com, drejtuesit bardhezinj deshirojne qe ti ofrojne lojtarit nje oferte te re rinovimi, duke mos dashur per ta humbur me parameter zero por as te perforcojne nje konkurente direkte si Interi.

Nderkohe, Interi nga ana e saj po pret nje pergjigjigje per oferten e saj prej 9 milione euro rroge ne total: 3 milione euro per 3 sezone plus nje bonus.

Asamoah eshte nje prespektive qe po vleresohet me kujdes dhe ne shtepine zikalter ekziston nje optimizem i kenaqshem per nje transferim te tijin.

Deri me tani, perflitet se Interi ka projektuar dy blerje ne mbrojtje per sezonin e ardhshem dhe te dyja jane me parameter zero: Stefan de Vrij nga Lazio, edhe ky ne skadence kontrate, dhe gazeni Asamoah.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.