Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi rikthehet ne San Siro dhe gazetari i njohur behet ‘poet’: ja shkrimi shume i bukur i tij!

Interi rikthehet ne San Siro dhe gazetari i njohur behet ‘poet’: ja shkrimi shume i bukur i tij!
Inter Club Staff

Neser me ne fund rikthehet Interi ne shtepine e saj.

Ndeshja ndermjet Interit dhe Torinos qe do te luhet neser ne darke, shenon keshtu fillimin e Serie A edhe per ndeshjet ne shtepi per zikalterit me Meazzen qe do te hape dyert e saj per tifozet e Interit.

Nje moment ky qe nje tifoz e pret me ankth per muaj me radhe dhe qe eshte hapes i qindra emocioneve qe nje sezon permban.

Nderkohe. Fabrizio Biasin i ka kushtuar nje shkrim mjaft te bukur ne Twitter te pares se Interit kete sezon ne Serie A.

Ai duket mjaft i lumtur gjithashtu dhe ka treguar te gjithe lumturine e tij ne disa rreshta qe per nje tifoz ngjajne poezi e paster.

Ky ka qene postimi i tij ne Twitter (me poshte mund te gjeni edhe perkthimin ne shqip):

Zhurma e gjeneratoreve dhe e korentit te furgonave.

Shallet zikalter.

Era e sanduicave.

Birra me gote plastike.

Rradha, por ajo radha qe te pelqen, sepse ata jane te gjithe si ti. E nderkohe qe ti je jashte degjon koret e Curva Nord.

Mezi po pret te hysh brenda.

Te dielen hapet San Siro.

Cfare mrekullie.

Kush ka qene te pakten nje here ne Meazza, e di shume mire se per cfare e ka fjalen Biasin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.