Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,709 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi shpreson tek Thohir: Nese manjati do te investonte direkt ja goditjet e mundeshme ne merkato!

Interi shpreson tek Thohir: Nese manjati do te investonte direkt ja goditjet e mundeshme ne merkato!
Inter Club Staff

Interi, ne kete moment, ka nje buxhet praktikisht bosh per merkaton. Branca dhe Ausilio shohin perreth por gjithcka eshte e vdekur sepse nuk ka para. Duke mos pasur shitje te rendesishme, dy njerezit e merkatos zikalter duhet te shpikin situata ‘alla Belfodil”, duke blere pa shpenzuar dhe duke futur lojtare ne marveshje.

Por gjithcka mund te ndryshoje nese Erick Thohir do te vendoste te investonte direkt ne klubin zikalter, edhe per merkaton. Redaksia e Sky Sport ka hipotezuar nje investim fillestar qe ne kete merkato prej 30 milion eurosh.

Ne kete rast hipotezat do te ishin tre:

– Nje goditje e vetme prej 30 milionesh: Alexis Sanchez.

– Dy goditje nga 15 milion euro: Osvaldo dhe Radja Nainggolan.

– Tre goditje nga 10 milion: Basta, Taider dhe Wellington.

Keto tre mundesi por pa harruar obiektivin e pare ne kete merkato Interiste, te pakten per sa i perket lojtareve te krahut: Mauricio Isla, me te cilin tashme Interi ka nje marveshje. Nese Juventusi do te kurorzonte blerjen E Zunigas, Kiliani me siguri do te zbarkoje ne Milano direkt.

Foto nga Sky.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.