Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,537 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi sot do te besoje tek Shaqiri: Ai eshte bisha e zeze e Wolfsburg. Ne 6 ndeshje ndaj tyre…

Interi sot do te besoje tek Shaqiri: Ai eshte bisha e zeze e Wolfsburg. Ne 6 ndeshje ndaj tyre…
Inter Club Staff

Wolfsburg ben mire te shqetesohet, jo vetem prej Interit por edhe prej Xherdan Shaqirit.

Ish lojtari i Bayern, ne fakt, eshte perballur me te gjelberit 6 here, ku 5 prej te cilave ka qene si titullar dhe nje here ka qene vetem ne pankine e nuk eshte aktivizuar. Rezultatet? 6 fitore ne 6 ndeshje ndaj tyre numeron Xherdani. Numra qe duhet te respektohen mjaft, sepse nuk jane shaka. Ne sezonin 2012-13, Shaq fitoi ne Allianz Arena 3-0 dhe dha nje assist, si edhe ne ndeshjen e kthimit. Sezonin pasardhes hyri ne loje kur rezultati ishte 1-0 per Woflsburg dhe shenoi golin e barazimit 1-1, me pas ndeshja mbraoi 1-6 per Bayern ne Woflsburg Arena. Ndeshja ne fushen e Bayern perfundoi 1-0 per te zotet e shtepise. Ndersa ne sezonin aktual, te filluar me Bayern, Shaq ka dhene ndihmen e tij per te mundur serisht te gjelberit me 22 gusht, Bayern-Wolfsburg 2-1, ishte ai qe hyri per te zevendesuar Gotze. A mbaroi ketu? Jo. Duhet te llogarisim edhe ndeshjen per Kupen e Gjermanise. Edhe nje here fitore per Bayern 6-1. ndeshje ne te cilen ka shenuar golin e 3-1 dhe ka dhene dy assist.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.