Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

579 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi vuan nga golat: vetem 6 te shenuar ne 2014. Icardi eshte sherimi

Interi vuan nga golat: vetem 6 te shenuar ne 2014. Icardi eshte sherimi
Ardi Deda

 

Shenimi i pak golave eshte nje problem i madh qe po shoqeron skuadren. Dhe per kete arsye Walter Mazzarri ka provuar dhe riprovuar dyshen Icardi-Palacio. Mazzarri do te mendohet pak serish nese do ta hedhe Icardin nga minuta e pare ne Olimpico dhe keshtu nese do te hedhe ne fushe Militon nga fillimi ose dyshen Alvarez-Palacio ne nje modul 3-5-1-1 por treguesi eshte i qarte sepse nuk mund te gabohet me: nevojitet kush sheh porten.

Numrat – Vuajta nga shenimi i golave eshte qartesisht i evidentuar nga numrat: ne 17 javet e para te 2013-es jane realizuar 37 gola, me nje kulm prej 7 golash ne nje ndeshje; ndersa ne 8 ndeshjet e 2014, Inter ka realizuar vetem 6 gola. E kote te llogaritet mesatarja e golave, shifrat nuk te ngushellojne dhe flasin vete. Duke e analizuar ne dy pjese kampionatin sihet se Interi ne 12 ndeshjet e para ka shenuar 29 gola, nderkohe ne 13 ndeshjet pasardhese ka realizuar vetem 14 gola. Dhe pervec golave te Icardi dhe Palacio ne Firenze, golat e tjere per 2014 jane shenuar vetem nga mbrojtesit (Nagatomo, Rolando 2 gola, Samuel).

Ndihma e Profetit – Dhe ja ku vijme tek disa detaje: Palacio eshte golashenuesi me i mire i skuadres (11 gola deri me tani) por qe nga derbi e deri me sot (qe nga 22 dhjetori) ka shenuar vetem 2 here, kunder Milanit dhe kunder Fiorentines, gola te rendesishem keto. Milito nuk eshte zbllokuar akoma ne 2014-en: 2 golat e vetme qe ka shenuar ne kampionat datojne qe nga 22 shtatori, pikerisht ne ate ndeshje me Sassuolon. Mauro Icardi? Tre gola, dhe te tre i ka bere duke u futur si zevendesues. Tani, te pakten, duket se Hernanes mund te kthehet te ndihmoje: dje ka kryer te gjithe stervitjen ne grup, mbetet vetem te kuptohet nese do ta nise ndeshjen nga fillimi. Nje gje eshte e sigurte: me profetin i kemi fituar ndeshjet, rastet per gol rriten, zgjidhjet gjithashtu. Golat? Do te shihet, me siguri nje si ai ndihmon shume.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags