Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

332 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter zbulon detajet e grumbullimit veror: “Te dashur zikalter, ja ndryshimi me vitet e kaluara…”

Inter zbulon detajet e grumbullimit veror: “Te dashur zikalter, ja ndryshimi me vitet e kaluara…”
Inter Club Staff

Sezoni 2018/19 do te shohe skuadren zikalter qe e nis rrugetimin e saj nga Qendra Sportive Suning ne daten 09 korrik 2018. 

Do te jete nje grumbullim qe ne krahasim me vitet e kalauara, do te zhvillohet i gjithi brenda qendres stervitore zikalter dhe jo ne nje fshat sporti (tipi Brunico apo Pinzolo si vitet e shkuara).

Per kete gje ka shkruar edhe faqja zyrtare e klubit:

“Te dashur Interista, kete vit ka nje ndryshim te rendesishem per sa i perket grumbullimit veror.”

“Gjithcka do te nise dhe do te perfundoje ne Appiano Gentile, ku nuk do te kete vetem seanca stervitore por edhe miqesore te ndryshme qe do te shenojne keshtu fillimin e sezonit te ri.”

“Pikerisht keto miqesore do te shenojne momentin e pare te takimit te tifozeve me skuadren, qe per tu afruar akoma me shume do te kete ne program nje seri takimesh, afer dhe larg Milanos dhe qe do te prezantohen ne javet ne vazhdim.”

“Stervitjet ne brendesi te Centro Sportivo Suning in Memoria di Angelo Moratti do te jene me dyer te mbyllura, ashtu si ndodh gjate sezonit dhe qendra stervitore do i rezervohet vetem miqve qe klubi do i rezervoje evente speciale te dedikuara si anetaret zyrtare te saj qe jane te anetaresuar ne Inter Clubet perkatese ne Itali por edhe kudo ne bote.”

Ky eshte nje lajm i mire edhe per Interistat Shqiptare qe jane te anetaresuar dhe do te anetaresohen tek Inter Club Albania, sepse me sa duket, Interi do te rezervoje evente speciale per ta edhe perpara fillimit te sezonit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.