Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

765 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi zbulon se cfare fshihet prapa festimit ‘Epic Brozo’: gjithcka lind nga nje foto ku ai…

Interi zbulon se cfare fshihet prapa festimit ‘Epic Brozo’: gjithcka lind nga nje foto ku ai…
Inter Club Staff

Marcelo Brozovic, sot ka mbushur 26 vjec dhe te shumta kane qene urimet per te. 

Ai dashuron te festoje golat qe shenon me Interin duke cuar doren tek mjekra dhe duke imituar nje emoticon e ky festim nga te gjithe njihet tashme si EpicBrozo.

Por cfare fshihet prapa ketij festimi?

Kete gje e ka zbuluar interi ne nje video ne Dugout ku shpjegon se nga ka lindur ky gjest i kroatit

“Marcelo Brozovic ka ardhur tek Interi ne janarin e 2015 ne huazim nga Dinamo e Zagrebit.”

“Ne gushtin e atij viti ai ka postuar nje foto bashke me dy femra ne makine dhe ai kishte dale pikerisht ne te njejten poze. Ne ate kohe ajo u quajt si ‘foto epike’.”

Ky gjest dhe hashtag #EpicBrozo ne ate kohe u bene virale edhe fale shokeve te skuadres qe drejtohej nga Roberto Mancini ne ate kohe.

Ne janarin e 2018, lojtari hapi nje bar ne Zagreb dhe e quajti Epic Brozo Coffee Bar.

Me pas, ne qershor pak perpara Boterorit, ai beri nje tatuazh pikerisht me ate emoticon ne doren e tij te majte.

Ndersa kete vit Brozovic ka bere qe te flitet jo pak per levizjen e tij te cuditshme te krokodilit qe i mohoi nje gol Suarez ne Barcelone.

Me pak fjale, Brozovic eshte nje nga personazhet me te kendshem tek Interi dhe qe ben gjithmone dicka ku flitet shume per te.

Lajmi i mire ne kete mes eshte se ai nuk krijon me lajm per gjera negative si kohe me pare por tashme vetem per gjera si keto ose me paraqitjet e tij fenomenale me Interin qe pas transformimit qe i beri Spalletti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.