Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

462 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interista, behuni gati: po vjen Nainggolan! Belgu sonte arrin ne Milano, neser…

Interista, behuni gati: po vjen Nainggolan! Belgu sonte arrin ne Milano, neser…
Bujar Berishaj

Tashme gjithcka eshte e kryer, Radja Nainggolan do te jete nje lojtar i Interit.

Per kete mungojne vetem vizitat mjeksore dhe zyrtarizimi. E pikerisht vizitat mjeksore do te kryhen neser, ne diten e hene.

Keshtu eshte gati qe te filloj aventura e mesfushorit belg te Interi, qe do te arrij sonte ne Milano dhe pastaj do te kryej vizitat mjeksore neser.

Ashtu si Santon e Zaniolo, per te cilet vlen e njejta gje. Mbrojtesi dhe fantazisti italian do te kryejne testet mjeksore neser ne Villa Stuart para se te nenshkruajne kontraten e tyre me Romen.

Pas kater sezonesh dhe 203 ndeshjesh me fanellen verdhekuq, tani Nainggolan eshte gati te pershendes Romen dhe te transferohet te Interi per 24 milione plus Santon e Zaniolo.

Dhe ne Appiano Gentile, ish-trajneri i tij Luciano Spalletti po e pret me padurim…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.