Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

526 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interistet do te kene himnin e tyre: Pazza Inter kthehet me Sassuolon. Konfirmimi…

Interistet do te kene himnin e tyre: Pazza Inter kthehet me Sassuolon. Konfirmimi…
Bujar Berishaj

“Pazza Inter Amala”, nje nga himnet me te dashura (natyrisht) nga tifozeria zikalter, do te rikthehet te kumboj brenda San Siros nga 14 shtatori ne oren 15:00. Ne fakt eshte gjetur akordi mes shoqerise zikalter dhe shtepise diskografike te Rosita Celentano per te rivendosur himnin qe ka percjellur skuadren gjate Tripletes se 2010.

Ka qene vete Celantano, ne fakt, qe ka njoftuar akordin duke folur me nje tifoz ne Twitter. Kur eshte pyetur per ti dhene te drejtat, bija e Molleggiato eshte pergjigjur: “Keni durim deri ne ndeshjen e dyte te kampionatit.”

Dhe tani mes te rejave te ketij kampionati, ka edhe nje rikthim te mirepritur. Dhe kjo eshte nje shenje e mire…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.