Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

1,301 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Tifozet e Interit u treguan shume dinak me Milinkovic-Savic: ja cfare ndodhi ne pjesen e dyte.”

Gazzetta zbulon: “Tifozet e Interit u treguan shume dinak me Milinkovic-Savic: ja cfare ndodhi ne pjesen e dyte.”
Inter Club Staff

Tifozet e Interit kane bere dicka dje qe e kane merituar te quhen ‘dinake’ sot nga Gazzetta dello Sport. 

Interi diten e djeshme ishte ne fushen e lojes pa Stefano Sensin, i cili eshte mbajtur pushim dhe Nicolo Barella ka qene njeriu qe zhvilloi nje ndeshje per te ferkuar syte.

Nderkohe, ne mesfushe me keq beri Matias Vecino qe mbase ishte nje nder me te dobetit ne fitoren e Interit ndaj Lazios.

E pikerisht per kete arsye La Gazzetta dello Sport shpjegon se si Interit i mungon nje qershi mbi torte per tu bere nje skuader e pathyeshme ne mesfushe dhe ketu duket se jane futur ne loje edhe tifozet e Interit.

Si? Ja cfare shkruan e perditshmja italiane.

“Per gjerat e medha tek Interi mungon ende dicka ne mesfsuhe, nje lojtar qe te beje diferencen me fuqine e tij.”

“Mungon nje Milinkovic-Savic per shembull, qe dje, u zevendesua ne pjesen e dyte.”

“Por ajo qe ka rene ne sy eshte pikerisht ajo qe ndodhi tek momenti i zevendesimit te lojtarit: tifozet e Interit u veshen si Marotta dhe Ausilio ne momentin e daljes se tij dhe kane bere nje veprim teper dinak.”

“Jane cuar ne kembe dhe e kane duartrokitur lojtarin ne momentin e daljes. Nuk para ndodh ne San Siro te duartrokitet nje lojtar kundershtar dhe ky publik eshte aq i zgjuar sa e di shume mire kur duhet bere nje veprim i caktuar.”

“Ku i dihet qe ne janar Suning, e ekzaltuar nga kampionati mbase shume i mire, mund ti dhuroje dicka te rendesishme Contes per te bere me kompetitive pranveren zikalter”, e mbyll shkrimin e saj Gazzetta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.