Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inzaghi nuk eshte dakord: “Duhet te kishim bere me shume. Barella? Reagim i tepert. Mendoj se kartoni i kuq ishte…”

Inzaghi nuk eshte dakord: “Duhet te kishim bere me shume. Barella? Reagim i tepert. Mendoj se kartoni i kuq ishte…”
Inter Club Staff

Pas tour te intervistave, Simone Inzaghi ehte ndalur ne konferencen per shtyp per te folur dhe analizuar ndeshjen ndaj Real Madrid.

Keto kane qene fjalet e tij direkt nga Bernabeu ku tekniku i Interit nuk eshte pare shume dakord me ate qe ka ndodhur ne fushe.

Te pyesim direkt per Barella. A ka ndonje arsye per ate nervozizem te tij?

“Me siguri ishim brenda ne ndeshje. Kishim krijuar shume.”

“Nicolo ishte nervoz, ka bere dicka qe nuk duhet ta bente. Ishte nje ndeshje e hapur, une sapo kisha bere disa zevendesime.”

FCIN . Dje kishe thene se Interi duhet te beje dicka me shume se ndeshjen e pare. Mbase skuadra eshte pergjigjur ne nivel sjellje por ka harruar detajet qe bejne diferencen ne ndeshje te tilla?

“Ne kemi krijuar shume raste. Kemi goditur 13 here porten, kemi marre ne shtepi sot nje personalitet qe kemi treguar ne fushe. Por kunder kundershtareve te tille duhet te bejme me mire dhe pike.”

A ka qene i drejte kartoni i kuq per Barella?

“Ka pasur nje reaksion te tepruar nga ana e Barella ku i ka prekur pulpen por duke respektuar rregulla kartoni eshte i drejte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.