Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

487 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inzaghi nxjer komplet zbuluar arbitrin e ndeshjes: “E pane te gjithe. Arbitri i ndeshjes tha vete qe…”

Inzaghi nxjer komplet zbuluar arbitrin e ndeshjes: “E pane te gjithe. Arbitri i ndeshjes tha vete qe…”
Inter Club Staff

Nje fitore e shpetuar nga duart ne menyren me te hidhur te mundshme, me nje situate qe ka bere qe te shperthejne kritika negative ne drejtim te arbitrit te ndeshjes, Maurizio Mairani.

Inter ka dale nga fusha me vetem nje pike nderkohe Inzaghi nuk ka qene aspak dakord me ate qe ka ndodhur.

“Per mendimin tim, Juventusi vetme keshtu mund te na bente gol. Me vjen keq tani, sepse ne beme nje ndeshje ku atyre si lam asgje.”

“Arbitri nga dy metra larg thote se gjithcka eshte ne rregull dhe me pas shkon ne VAR. Kemi shume keqardhje per tifozet qe na kane mbeshtetur per 90 minuta. Meritonim me shume.”

Ne pjesen e dyte Interi u duk sikur e vuajti pak ndeshjen.

“Une kam ndjesine e kundert. Kurre nuka vuajtem. Nese je ne momentin final, duhet te tregohesh me i kujdesshem, por, por e pame te gjithe ate qe ndodhi.”

“Arbitri i ndeshjes tha vete se cdo gje ishte e sakte. Pastaj cfare ben ai? Shkon ne VAR kur protokolli nuk e lejon.”

“Me vjen keq por duhet te punojme shume. Pastaj ka pasur edhe nje gjest nga une qe sme ben krenar.”

“E ke lene vete Juventusin te kishte me shume fushe ndaj Interit ne pjesen e dyte?

“Ne pjesen e pare kemi bere nje presing ne te gjithe fushen por pastaj e dinim se Juventusi do te fuste lojtare si Chiesa dhe Dybala. Jemi treguar kompakte, me prapa, por pertej gjithckaje Juventusit nuk i kemi lene asgje dhe kjo me ben krenar.”

Keni punuar gjate javes me mbrojtesat apo ata jane tregura me te gatshem?

“Jemi treguar te zotet, nuk kemi lene asgje ne fushe. Juventusi ben kundersulme te rendesishme dhe te veshtira.”

Po Dumfries mund te kishte vleresuar me mire ate situate?

“Mendoj se po, ishim afer topit. Por arbitri qe thote dy metra larg nuk ka asgje dhe me pas shkon te VAR, si mund te mos nevrikosem une?”

“Kartoni i kuq? Me siguri e kam pesuar edhe ndonje verejtje. Une doja te beja shkembimin e Vecinon dhe pas nje minuti e gjysem pash penalltine. Kartoni i kuq eshte ok, por arbitri ka gabuar ne kete ndeshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.