Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inzaghi shperthen pas ndeshjes: “A e pate cfare beri arbitri? E pabesueshme, edhe 10 here ta shohesh ate…”

Inzaghi shperthen pas ndeshjes: “A e pate cfare beri arbitri? E pabesueshme, edhe 10 here ta shohesh ate…”
Inter Club Staff

Ne fund te ndeshjes kunder Interit, Simone Inzaghi, tranjer i Lazios, ka folur per mikrofonat e Sky Sport.

Ai ka shperthyer ne kritika ndaj arbitrit sepse sipas tij, penalltia e dhene edhe tu shihte 10 here, mezi jepej, nderkohe qe arbitri e dha direkt.

Nderkohe, keto kane qene fjalet e tij.

Cfare keni humbur ne kete ndeshje?

“Jemi te keqardhur sepse mund te merrnim me shume. E dinim qe Interi do te bente ndeshjen qe ka bere.”

“Por na vjen keq, kemi keqardhje per ate penallti te dhene. Ne i kemi mbajtur shume mire ne fushen e lojes por ata kane qene te zotet te mbronin shume prapa.”

“Kam provuar te fus fizik ne loje, por edhe ashtu nuk ja dolem dot te benim dicka me shume dhe humbem kete ndeshje.”

Shume Lukaku?

“Lukakun e njohim. Eshte nje lojtar shume fizik. E kemi provuar me Acerbin ne ate pozicion, por duke qene se nuk ishte Radu, mu desh te nderroja planet per Acerbin.”

Cfare doje te thoje per penalltine?

“Jam i keqardhur, ne vinim nga gjashte futore. Ate penallti ti e jep vetem nese e sheh 20 here, nuk e jep ashtu me ate lehtesi.”

“Djemte jane te keqardhur gjithashtu sepse arbitri e vendosi direkt penallti. Duket kur ai ka nje qellim ne koke.”

“Skuadra duhet te reagonte dhe te pranonte penalltine, por skuadra nuk e ka pranuar ate penallti te dhene ashtu.”

“Kur e shikon 10 here, ashtu si nuk ka bere Fabbri qe ka thene direkt penallti, mund te jemi dakord, por jo keshtu.”

“Do kisha dashur qe Interi te shenonte ne kundersulme, dhe jo me ate penallti ne minuten e 25 qe vendosi ndeshjen.”

“Na vjen keq per kete sepse nuk e meritonim. Por tani te mendojme per ndeshje ne radhes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.