Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

851 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ish-lojtari i Juves plot me vrer: “Kampionati? Vetem Interi mos ta fitoje. Conte su hodh se kishte frike se mos i binte parukja.”

Ish-lojtari i Juves plot me vrer: “Kampionati? Vetem Interi mos ta fitoje. Conte su hodh se kishte frike se mos i binte parukja.”
Inter Club Staff

I intervistuar nga mediat italiane. ish-portieri i Juventusit, Stefano Tacconi ka folur per luften skudeto ne Itali qe shikon Interin e “ish-juventinit” Conte si te denje.

Keto kane qene fjalet e tij qe per hir te vertetes jane plot vrer ne drejtim te Contes dhe Interit.

KAMPIONATI – “Juventusi kete vit do te kete ndonje problem ne kampionat. Sipas meje Juventusi duhet te heqe dore nga dicka, per te arritur dicka tjeter. Ndryshe nuk e besoj se mund te fitoje me. Mendoj se duhet te vendosim te luftojme vetem per Champions League dhe Kupen e Italise.”

“Le ti leme dicka te tjereve. Le ta humbase Juventusi kampionatin por vetem Interi i Contes te mos e fitoje.”

“Eshte normale qe tifozet e Juves nuk duan qe Interi te fitoje duke pare qe aty eshte edhe Conte. Por nese fitojme Champions neve, nuk na plas me. Te dalesh i pari, i dyti, i treti apo i katerti ashtu nuk ka vlere fare.”

CONTE – “E pate qe nuk u hodh tek kori? Sepse kishte frike se i binte parukja. Conte ka fatin e keq qe nese fiton do te shkoje cdo gje mire por nese nuk do te fitoje, do i thone se eshte juventin.”

“Por tifozet sipas meje duhen gezuar me rezultate. Interi edhe mund t’ja dale kete vit, por Juve ka dy skuadra. Duhet pare sa i zoti eshte Sarri per te mbajtur te ndezur grupin sepse Interi eshte gati te perfitoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.