Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

838 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ish-lojtari zbulon: “Duhet thene se nje lojtar i Interit eshte ne nje situate shume te keqe ndaj Cagliarit: kjo sepse…”

Ish-lojtari zbulon: “Duhet thene se nje lojtar i Interit eshte ne nje situate shume te keqe ndaj Cagliarit: kjo sepse…”
Inter Club Staff

Ish-lojtari i Interit dhe i Cagliarit, Gianfranco Matteoli, diten e sotme ka folur per mikrofonat e Unione Sarda ne prag te ndeshjes Cagliari-Inter.

“Mbase eshte nje fraze e thene me pare, por Cagliari per te mundur Interin do te duhet te hedhe zemren ne fushe.”

“Per fat te keq eshte nje ndeshje qe vlen me shume se kurre, shume delikate ndermjet dy skuadrave qe jane ne lufte per dicka.”

“Cagliari do te luaje Serie A ne 90 minuta ndersa Interi do te luaje Scudetton. Asnje llogari ne kete moment, thjesht duhet luajtur.”

“Sa mund te vleje finalja e Kupes se Italise? Te mos bejme shaka, ne keto nivele lojtaret jane mesuar te bejne shume ndeshje.”

“Cagliari duhet te beje nje nga ato ndeshjet e paharrueshme qe mbeten ne histori pergjithmone. Sepse Inter, e perseris, eshte skuadra me e forte dhe e kompletuar ne Serie A.”

“Duhet thene se nje lojtar i Interit eshte ne nje situate shume te keqe ndaj Cagliarit. Po flas per Barella.”

“Kjo sepse ai eshte rritur ketu, do i rrahe shume zemra. Por per fatin e keq te Cagliarit, luan nga ana tjeter. Me siguri do te kishte preferuar nje situate tjeter, me Cagliarin e shpetuar dhe Scudetton per te  fituar. Nicolo eshte nje profesionist, nje djalosh serioz, nuk do te vije ne Cagliari per te pare…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.