Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

609 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ish-presidenti legjendar i Interit i kerkon falje Marottes: “Ti ke qene gabimi me i madh i jetes time te Interi…”

Ish-presidenti legjendar i Interit i kerkon falje Marottes: “Ti ke qene gabimi me i madh i jetes time te Interi…”
Inter Club Staff

“Do kisha pasur deshire te kisha marre ne pune, por ka qene gabimi me i madh o jetes time tek Inter”.

Keshtu eshte shprehur Ernesto Pellegrini, presidenti legjendar (perpara Morattit) I Interit, qe ka pasur ne pronesi Interin nga 1984 deri ne 1995.

Ai ka folur per jeten e tij te zikalterit, dhe eshte ndalur edhe ne momentin kur ka qene shume afer qe te merrte ne pune nje Beppe Marotta vetem 27 vjec.

“Isha vetem 27 vjec ne ate kohe, ishte shume shume afer Interit. Ka munguar shume pak per ta arritur”, ka pranuar Marotta pak me vone per La Gazzetta dello Sport.

Nderkohe, Pellegrini ka folur per Interin e sotshem:

“Sot shoh te kjo skuader dedikimin dhe deshiren e asaj kohe kur kam qene une ne krye. Me pelqen loj e Contes. Vidal mund te beje per Interin

Nderkohe, nipi im eshte 4 vjec, quhet Guglielmo dhe ka nje enderr: “Kur te rritem dua te bej presidentin e Interit si gjyshi im thot ai”.

E une i them gjithme: “Po, por jo me parate e kinezeve”, ben shaka Ernesto.

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.