Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

253 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ish trajneri i Dalbert: “Mund te jete pasardhesi i Marcelo-s.

Ish trajneri i Dalbert: “Mund te jete pasardhesi i Marcelo-s.
Ardis
  • On 03/10/2018, 15:59

Trajneri aktual i Rieti, Ricardo Cheu, portugez, gjate karrieres se tij ka takuar edhe Dalbert ne nje aventure te meparshme tek ekipi i Academico te Viseu-t. Ka folur per mikrofonat e RMC Sport: “Kur Dalbert erdhi ne ekipin tim ishte shume i qarte potenciali i tij dhe ia bej me dije nje gje te tille. Duhet te tregohej i perulur dhe keshtu beri: per mua nuk eshte nje surprize”.

Ku mund te permisohet me shume?
“Ka hasur disa veshtire ne fazen e ambjentimit, eshte lojtar krahu shume ofensiv por ne Itali pjesa taktike eshte e rendesishme, eshte ndryshe, dhe duhet te permisohet ne fazen mbrojtese. Duhet te permisohet, por i ka te gjitha per ta bere nje gje te tille, mund te behet nje nga me te miret e rolit te tij, kur u transferua tek Inter, ne nje interviste kam thene se shume shpejt do te perfundoje ne kombetaren braziliane”.

Per momentin ne rolin e tij ne kombetaren e Brazilit jane Marcelo dhe Alex Sandro.
“Marcelo ne keto momente eshte nje Top Player, me i miri qe ekziston. Dalbert duhet te permisohet ne fazen mbrojtese, por nese do te kete nje mundesi me Brazilin mund te jete nje zgjidhje e mire per te ardhmen”.

Mund te na tregosh me shume per Dalbert?
“Eshte nje djalosh qe mendon gjithmone per familjen. Qe ne moshe te re me shume veshtiresi eshte futur ne boten e futbollit, familja e tij ishte shume e varfer por gjithmone e ka mbeshtetur dhe e ka ndihmuar. Edhe tani qe eshte futbollist më solid nuk e harron familjen e tij, Dalbert eshte i njejti djalosh qe kam njohur ne Portugali”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.