Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

977 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Isla, flet agjenti: “Tani mund te qendroje. Per te Inter ose Juve, por me Conten..”

Isla, flet agjenti: “Tani mund te qendroje. Per te Inter ose Juve, por me Conten..”
Xhorxh Gellci

Ne ditet e ardhshme do te mesojme me shume.” Ky eshte komenti i agjentit te Mauricio Isla, Claudio Vagheggi ne lidhje me te rejat mbi tratativen mes Interit dhe Juves per kalimin tek zikalterit te lojtarit kilen te krahut, i kerkuar nga Mazzarri: “Javen e ardhshme mund te vijne zhvillime te tjera. Per momentin situata eshte ajo qe njihni te gjithe.” – konfirmon agjeti i lojtarit ne mikrofonat e Fantagazzetta.com. “Isla eshte me te gjitha efektet nje lojtar i Juventusit, ashtu sic ka thene edhe shoqeria. Dhe do te sillet si profesionist, ashtu sic ka bere gjithmone. Conte ka shume respekt per te dhe Mauricio do te ishte i lumtur tja ‘paguante’ besimin. Eshte mire tek Juventus, per kete nuk ka dyshime.” Ne rast se do te ndahet me bardhezinjte, flitet vetem per Interin: “Po, konsiderojme vetem kete hipoteze. Ose qendron tek Juve ose shkon tek Inter. Nuk marrim ne konsiderate asnje propozim tjeter.

Nje hap i rendesishem mbrapa edhe nga stafi i lojtarit, qe tani po pranojne mundesine konkrete te qendrimit ne Torino. Tratativa mes dy klubeve ngelet e bllokuar, por sic eshte shpjeguar nga agjenti i lojtarit, nuk perjashtohen ndryshime ne javen e ardhshme. Conte eshte duke pritur akoma nje lojtar krahu nga merkatoja, si Zuniga, qe mund te shbllokoje kalimin e Islas tek Inter. Priten te reja se shpejti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags