Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

259 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Isla – Inter: marreveshje. Brenda 10 korrikut, dy klubet…

Isla – Inter: marreveshje. Brenda 10 korrikut, dy klubet…
Xhorxh Gellci

Cdo dite qe kalon, duket se Mauricio Isla afrohet gjithmone e me teper prane Interit. Dje eshte regjistruar nje tjeter kapitull i ceshtjes, sepse agjenti i lojtarit, Claudio Vagheggi, ka shkuar ne zyrat e Interit per te folur me Brancan per klientin e tij. Pavaresisht pergenjeshtrimeve te rastit, Interi dhe Isla kane gjetur nje marreveshje perfundimtare, e cila nuk ka qene e veshtire per vete faktin se kileni do te largohet nga Juventus per tu ringritur pas nje sezoni te veshtire. Tani e kane rradhen dy shoqerite. Edhe ketu pozicionet jane te qarta dhe te fiksuara: Juventus kerkon 7,5 milin kunder 5-6 qe Interi eshte i gatshem te ofroje.

Ne qofte se Interi nuk do te deshironte te mbyllte gjithcka brenda 10 korrikut, tratativa mund te mbyllej me vone, por Mazzarri deshiron ta kete lojtarin e krahut qe ne diten e pare te pregatitjes verore. Pra, ngelen edhe rreth 10 dite per te mbyllur, ne te kundert Inter do te kthehet te punoje per Dusan Basta. Objektivi eshte ti jepet teknikut te ri nje skuader sa me shume te kompletuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.