Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,245 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Isla-Nainggolan: Te rejat me te fundit!

Isla-Nainggolan: Te rejat me te fundit!
Inter Club Staff

Jane dite te nxehta per merkaton zikalter dhe per objektivat e saj. Dite te nxehta per Mauricio Islan, e po ashtu dite po aq te nxehta per Naingolan. Tani do te flasim per situaten e dy lojtareve, qe sipas mediave Italiane jane shume afer Interit…

Sipas Fcinter1908.it, neser eshte ne program nje takim ndermjet prokuratorit te mbrojtesit te krahut Kilian dhe Marco Brancas ne Milano. Qellimi i klubit zikalter eshte qe te nise nje sulm te vertete per Islan dhe te kerkoje te vere ne dispozicion te tranjerit te ri sa me shpejte lojtarin Kilian. Shpresa sipas Fcinter1908.it, eshte qe te mbyllet brenda kesaj jave per nje shifer 6 deri ne 6,5 milion euro. Pengese jane raportet jo te mira te Interit dhe te Juventusit, ku kjo e fundit deshiron te fitoje nga shitjet pas disa blerjeve kete merkato, dhe mbyllja e kesaj marveshje ndoshta do te ishte nje e mire ne aspektin ekonomik, dhe raportet mes klubeve do te lihen menjane.

Ndersa Sky, pak me pare ka azhornuar edhe situaten e tratativave per Nainggolan. Sipas Sky, Radja Nainggolan me shume mundesi do te vishet zikalter. Dje agjenti i lojtarit eshte takuar me klientin e tij, dhe ndoshta jo me Brancen. Ne cdo rast, zikalterit jane ne tratativa me Cellinon per mesfushorin. Ja se si mund te zhvillohet situata per lojtarin sipas Luca Marchettin, ekspertin e merkatos se Sky: “Interi dhe Cagliari kane raporte te shkelqyera. Nese cmimi do te vazhdoje ai qe ju tha edhe Romes, nuk do te vi mbyllja e kesaj marveshje. Ndersa me futjen e ndonje te riu ne kete operacion, gjetja e gjuhes se perbashket per mbylljen e kesaj marveshje mund te behet shum shpejt.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.