Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

577 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Itali-Argjentine, FORMACIONET ZYRTARE: Jashte Candreva! Lautaro Martinez…

Itali-Argjentine, FORMACIONET ZYRTARE: Jashte Candreva! Lautaro Martinez…
Inter Club Staff

Vetem pas pak, ne oren 20:45 do te perballet ne fushen e lojes ne nje miqesore Argjentina dhe Italia.

Ne kete sfide miqesore qe do te luhet ne Manchester ndermejt amerikano latineve dhe te kalterve, nuk do te jete nga minuta e pare zikalterit Antonio Candreva.

Sulmuesi i Interit do e nise kete ndeshje nga pankina pavarsisht parashikimeve per nje ndeshje si titullar per te gjate ketyre diteve.

Ne vend te tij ne treshen e sulmit te zgjedhur nga Luigi Di Biagio do te luaje Federico Chiesa.

Ne dispozicion qe nga pankina per komisarin teknik te kalter edhe Roberto Gagliardini, qe mund te hyje gjate ndeshjes gjithashtu si Candreva.

Nderkohe nga ana tjeter, edhe Sampaoli ruan ne stol karten Lautaro Martinez i cili mund te luaje ne pjesen e dyte.

FORMACIONET ZYRTARE:

ITALIA:

Portier: Buffon;

Mbrojtes: Florenzi, Bonucci, Rugani, De Sciglio;

Mesfushore: Verratti, Jorginho, Parolo;

Sulmues: Chiesa, Immobile, Insigne.

Tranjer: Di Biagio.

ARGJENTINA:

Porteri: Caballero;

Mbrojtesa: Bustos, Otadamendi, Fazio, Tagliafico;

Mesfushor: Paredes, Biglia; Lanzini,

Sulmues: Lo Celso, Di Maria; Higuain.

Tranjer: Sampaoli

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.