Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

587 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Italia, grumbullohen Ranocchia dhe Osvaldo. Balotelli jashte…

Italia, grumbullohen Ranocchia dhe Osvaldo. Balotelli jashte…
Bujar Berishaj

Grumbullimi i pare i teknikut te ri te kombetares, Antonio Conte: ne vixhilje te ndeshjeve me Holanden dhe Norvegjine, ish-tekniku i Juentusit ka grumbulluar 27 lojtar, mes te cileve edhe zikalterit Andrea Ranocchia dhe Pablo Osvaldo. Mungon Mario Balotelli, prezent eshte Simone Zaza i Sassuolo. Nje risi tjeter eshte edhe portieri i Torinos, Padelli. Kjo eshte lista:

Portier: Buffon (Juventus), Padelli (Torino), Perin (Genoa), Sirigu (Paris Saint Germain);

Mbrojtes: Astori (Roma), Bonucci (Juventus), Chiellini (Juventus), Paletta (Parma), Ranocchia (Inter);

Mesfushor: Candreva (Lazio), Darmian (Torino), De Rossi (Roma), De Sciglio (Milan), Florenzi (Roma), Giaccherini (Sunderland), Maggio (Napoli), Marchisio (Juventus), Parolo (Lazio), Pasqual (Fiorentina), Poli (Milan), Verratti (Paris Saint Germain);

Sulmues: Destro (Roma), El Shaarawy (Milan), Giovinco (Juventus), Immobile (Borussia Dortmund), Osvaldo (Inter), Zaza (Sassuolo).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags