Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,001 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Italia U21, per Gazzetta-n mbrojtja zikalter eshte super: Tre lojtare 6,5 dhe dy noten 7! Donati si ‘Attila’…

Italia U21, per Gazzetta-n mbrojtja zikalter eshte super: Tre lojtare 6,5 dhe dy noten 7! Donati si ‘Attila’…
Inter Club Staff

Under 21 i Italise, me tranjer Devis Mangia mund Angline fale nje goli te Insigne por mbi te gjitha edhe fale lojes gjigande te lojtareve zikalter te cilet perbenin gjithe linjen e mbrojtjes dhe porten.

Mbrojtesi i krahut te djathte(Donati), mbrojtesat e qendres(Bianchetti dhe Caldirola), mbrojtesi i krahut te majte(Biraghi) si dhe portieri(Bardi) te gjithe jane ne pronesi te Interit, e kane dale nga Primavera zikalter!

Nderkohe edhe Gazzetta dello Sport i ka vleresuar shume pozitivisht ata, ja notat nga e perditshmja Italiane:

Bardi (6,5) – Ne riveniet fundore te ve pak ne ankth. Ne dalje eshte me i miri. Dhe cfare mrekullie ne ate pritje ndaj Henderson.”

Donati (7) – Tek Grosseto nje qengj, nderkohe me Kombetaren tamam si Attila legjendari. Ka perballe Redmond, eshte i kujdeshem, nje kros mjaft i bukur dhe liron Insigne ne zone. Bravo.

Bianchetti(6,5) – Pankina e Verones nuk ja ka humbur vlerat, ben nje pune mjaft te mire, edhe pse eshte i bardhe merr edhe nje te verdhe.”

Caldirola (6,5) – Detyra e tij ishte edhe ne organizim, kur Verrati presohej nga kundershtaret ai nuk gaboi kurre, nderkohe ne mbrojtje i pakalueshem.

Biraghi (7) – Shum pozicional, mbulon Insigne, nuk gabon asgje.

Keta jane e ardhmja e zikalterve…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.