Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

586 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Iuliano: “Faulli ndaj Ronaldos? Qesharake kerkesat e Interit. Ai ishte faull per ne. Nuk e kuptoj se si…”

Iuliano: “Faulli ndaj Ronaldos? Qesharake kerkesat e Interit. Ai ishte faull per ne. Nuk e kuptoj se si…”
Inter Club Staff

Iuliano tregon edhe njehere se njerezit negativ ne boten e sportit ekzistojne dhe jane me shumice. 

Perseri, si shpesh here kohet e fundit, deklaratat e tij kane te bejne me nje episod i cili i kujton te gjitheve vjedhjet e kampionateve per vite me radhe nga skuadra e tij, Juventusi.

Pas deklaratave te Ceccarinit, arbitrit te famshem te Juve-Inter ne 1998 qe nuk i dha penallti Interit pas kontaktit te paster Iuliano-Ronaldo, ka folur per mikrofonat e RMC Sport, Mark Iuliano.

Ja fjalet e tij:

Related image

“30 sekonda me pas, arbitri dha nje penallti per ne. Ne ate moment shpertheu fundi i botes. Ishte shume i shpejte Ronaldo, une isha i ndalur perpara tij dhe nuk leviza.”

“Duhet ta pranoni te gjithe, eshte qesharake qe Interi te merte nje penallti aty.”

“Arbitri duhet te kishte dhene faull per ne, dhe me pas duhet te ishte nisur loja me nje goditje denimi. Ajo nuk ishte nje penallti. Ne keto ndeshje episodet vendosin gjithcka.”

Image result for ronaldo 1998 inter juventus

PARAGJYKIM PER JUVENTUSIN? – “Po, sepse eshte me e forta. Ashtu ka qene edhe ne 1998. Te gjykosh nje skuader keshtu nuk eshte e drejte. Ne ato vite ishte skuadra me e forte. Un jam krenar qe e kam veshur kete bluze.”

Te ndihesh krenar dhe te kesh veshur ate bluze jen dy gjera shume te ndryshme qe nuk shkojne me njera-tjetren sepse eshte pak a shume si te ndihesh krenar se ke bere nje krim, por nuk ka gje. Nuk mund te presim deklarata te tjera nga emblema e nje futbolli te korruptuar, sic Ronaldo e quajti disa dite me pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.