Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,450 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ivan Perisic: nja faktor pozitiv i ketij Interi. Ai dhe Icardi ne cift…

Ivan Perisic: nja faktor pozitiv i ketij Interi. Ai dhe Icardi ne cift…
Inter Club Staff

Fale nje dopiete te Ivan Perisic, Interi ka evituar humbjen ne Udine qe, me 90% do te thoshte shuarjen e cdo shprese per vendin e trete dhe fitoren zikalterit e kane arritur me nje nga lojtaret qe Pioli sapo ka ardhur i ka dhene besim.

Korati, i kthyer te shenoje pas 50 ditesh (i fundit, ishte shenuar ne Derby ne minutat shtese), i ka dhene skuadres krahe duke barazuar e me pas duke shenuar edhe golin e avantazhit dhe te fitores.

Ish-lojtari i Wolfsburg ka shenuar tashme 6 gola ne kete Serie A, dhe me 19 ndeshje qe mungojne per te mbyllur Serie A kete vit, ai eshte vetem nje gol larg 7 golave te shenuar ne sezonin e vjetshem, ate 2015-2016. Numrat e tij i kane dhene goxha pike Interit dhe po mbajne ne jete shpresat zikalter per te arritur kualifikimin ne Champions. Tre nga gjashte golat e Perisic kane ardhur nga assistet e Icardit: kishte ndodhur ndaj Juventusit, ndaj Crotones dhe dje historia u riperserit. Sebashku, argjentinasi dhe kroati kane shenuar 20 nga 30 golat e shenuar nga Interi ne Serie A (14 Maurito dhe 6 Ivan). 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.