Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,206 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja 11 lojtaret anti-Roma. Frike per Brozovic, por do te jete. Ne sulm…

Ja 11 lojtaret anti-Roma. Frike per Brozovic, por do te jete. Ne sulm…
Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregohet tek Sky Sport 24, tashme qe jemi vetem dy dite perpara ndeshjes ka disa siguri per sa i perket formaconit te Interit.

Sipas Sky, ne porte do te jete gjigandi Slloven Handanovic si gjithmone. Mbrojtja do te perbehet nga Nagatomo dhe D’Ambrosio ne krah, Murillo dhe Miranda ne qender. Perpara mbrojtjes sebashku me Medel pritet te jete Brozovic edhe pse sot ka pasur nje problem te vogel ne stervitje hde se ka zhvilluar te plote. Eshte provuar edhe Melo perkrah Medel per te qene te pergatitur per cdo rast, por Kroati do e nise nga minuta e pare nese ska asnje te papritur. Ne sulm pas shpines se Eder do te jene plot tre lojtare sulmues: Biabiany ne te djathe, Ljajic ne qender dhe Perisic ne te majte per te befasuar Romen. Me 99% Mancini nuk do e grumbulloje Icardin sepse deshiron ta kete gati ndaj Torinos e nuk do qe ta rrezikoje.

Foto e formacionit nga Sky Sport

Formacioni i Interit ndaj Romes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.