Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,185 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja 20 klubet qe kane fituar me shume pike ne historine e Champions: Interi e 11, Juventusi e para nga Italianet

Ja 20 klubet qe kane fituar me shume pike ne historine e Champions: Interi e 11, Juventusi e para nga Italianet
Inter Club Staff

Real Madrid, 13 here kampione  e Europes konfirmohet si skuadra qe ka fituar me shume pike qe prej krijimit te UEFA Champions League ne 1993.

Ne kete klasifikim special, jepen dy pike per cdo fitore, nje per cdo barazim dhe 0 per cdo humbje ne cdo ndeshje qe skuadrat kane zhvilluar qe prej 1993 deri me sot ku Kupa e Kampioneve u be pefundimisht Champions League.

Pas Real Madrid vjen direkt Barcelona. Me pas gjermanet e Bayern Munich.

Nderkohe nga italianet e para eshte Juventusi qe ka grumbulluar me shume pike se sa Milani dhe Interi, por sa keq per bardhezinjte qe ne kete kompeticion nuk duhen piket por finalet e fituara: Interi dhe Milani e kane bere kete gje ne 10 vitet e fundit, ata jo.

Por le te kalojme tek klasifikimi, ja 20 skuadrat qe kane mbledhur me shume pike:

1. Real Madrid (ESP), 351 pike

real Madrid logo

2. Barcellona (ESP), 332 pike

Barcellona logo

3. Bayern Monaco (GER), 306 pike

Image result for bayern munich logo

4. Manchester United (ENG), 283 pike

Manchester-United

5. Juventus (ITA), 224 pike

Related image

6. Arsenal (ENG), 207 pike

Arsenal_logo-2

7. Chelsea (ENG), 199 pike

CHELSEA

8. Milan (ITA), 197 pike

Image result for milan logo

9. Porto (POR), 193 pike

800px-FCPORTO

10. Lione (FRA), 134 pike

Image result for lyon logo

11. Inter (ITA), 126 pike

Logo_FC_Internazionale_Milano_2014

12. Liverpool (ENG), 124 pike

liverpool_badge

13. Borussia Dortmund (GER), 121 pike

Image result for dortmund logo

14. Paris Saint Germain (FRA), 114 pike

1200px-Paris_Saint-Germain_F.C..svg

15. Valencia (ESP), 114 pike

Image result for valencia logo

16. Ajax (NED), 106 pike

Ajax_Amsterdam

17. Atlético Madrid (ESP), 97 pike

Logo_atletico_madrid

18. Olympiacos (GRE), 97 pike

Image result for olympiakos logo

19. Bayer Leverkusen (GER), 91 pike

Image result for bayern leverkusen logo

20. Benfica (POR), 89 pike

Benficastemma

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.