Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Ja cfare ka ndodhur sot ne Appiano Gentile: Marotta nje mbledhje te jashtezakonshme me lojtaret dhe…”

“Ja cfare ka ndodhur sot ne Appiano Gentile: Marotta nje mbledhje te jashtezakonshme me lojtaret dhe…”
Inter Club Staff

Ne momentin me delikat ne nivel klubi, Interi ka nje ndeshje shume te rendesishme mbremjen e nesrme, ku mund te vendoset edhe sezoni.

Neser luhet ndeshja direkte me Juventusin. Aty do te tentohen qe te lihen pas shpine te gjitha problemet e klubit pertej fushes se lojes dhe drejtuesit zikalter per kete arsye sot kane zhvilluar nje mbledhje te jashtezakonshme ne Appiano Gentile diten e sotme.

Per kete ka shkruar e perditshmja italiane La Repubblica, e cila ka shkruar: “Dy administratoret e deleguar te Interit, kane takuar sot te gjithe skuadren.”

“Po flasim per Beppe Marotten dhe Alessandro Antonello, te cilet kane zhvilluar nje takim qe nuk ishte ne program mengjesin e sotem me lojtaret dhe stafin e klubit.”

“Lojtareve i eshte thene se ashtu si eshte rene dakord, rrogat e korrikut dhe gushtit do te paguhen brenda dates 16 shkurt, asnje problem per kete.”

“Nderkohe, atyre i eshte thene se cdo vendim qe do te merret, do te merret per te miren e klubit dhe Interi do i respektoje detyrimet ndaj tyre, edhe pse me ndonje vonese por gjithmone duke gjetur rrugen e perbashket te marreveshjes ndermjet paleve.”

“Lojtaret kane degjuar drejtuesit dhe nuk kane bere asnje pyetje dhe duke mos kundershtuar ne asnje moment.”

“Pas takimit, ata jane mbledhur me njeri-tjetrin per te folur per gjithcka cfare u tha ne takim. Nje pune e cmuar ne kete moment po behet edhe nga senatoret e skuadres, te cilet po bejne ndermjetesuesin ndermjet klubit dhe shokeve per te gjetur nje marreveshje te mire per te gjithe.”

“Skuadra edhe njehere me ne krye Conten konfirmon se perqendrimi i vetem ne kete moment eshte fusha e lojes dhe ndeshja e neserme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.