Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

2,622 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja cfare parashikon rregullorja e Serie A nese Interi e perfundon me pike te barabarta me Lazion!

Ja cfare parashikon rregullorja e Serie A nese Interi e perfundon me pike te barabarta me Lazion!
Inter Club Staff

Interi ka humbur nje nga ndeshjet me te rendesishme te sezonit, per te mos thene me te rendesishmen sot. 

Zikalterit ndaj Sassuolos kane humbur me rezultatin 1-2, nje ndeshje qe nuk filloi mire qe ne fillim.

Ishte pikerisht Sassuolo qe arriti te  shenonte e para ne pjesen e pare me nje goditje kendi qe kaloi poshte murit zikalter.

Me pas, Berardi ne pjesen e dyte shenoi golin e dyte me nje goditje nga jashte zone.

Golin per Interin e shenoi Rafinha por aq.

Image may contain: 14 people, people smiling, outdoor and text

Shpresat e Interit u rriten minimalisht aty dhe tentativat e tjera dolen pa sukses per te shenuar nje gol tjeter dhe per te perseritur nje Inter-Sampdoria te shume viteve me pare.

Gjithesesi, edhe pse shume te vogla, shpresat e Interit mbahen ende ne jete nga Crotone dhe Walter Zenga.

Rregullorja e Serie A parashikon qarte se:

Nese dy skuadra ne fund kane pike te barabarta, shikohen ndeshjet direkte fillimisht. 

Pra, nese Lazio neser ndaj Crotones barazon dhe humb ndeshjen e fundit ndaj Interit, ajo qe renditet me lart eshte pikerisht Interi. 

Ky rregull ndryshon dhe shikohet golevarazhi vetem kur te dyja ndeshjet kane dale ne barazim ndermjet dy skuadrave, por kjo hipoteze eshte e pamundur ne kete moment, duke qene se e vetmja menyre qe skuadrat te dalin barazim me pike jane nje barazim i Lazios neser dhe fitorja e Interit ne Olimpico.

Walter Zenga, its up to you!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.