Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,500 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja ku eshte Osvaldo: “Scudetto apo Champions League? Shpresoj t’i marr te gjitha. Me WM…”

Ja ku eshte Osvaldo: “Scudetto apo Champions League? Shpresoj t’i marr te gjitha. Me WM…”
Bujar Berishaj

Pas kaq shume pritjeje, ka ardhur dita e Pablo Daniel Osvaldo tek Inter. Italo-argjentinati ka zbarkuar pak minuta me pare ne aeroportin e Malpensa, i pritur nga nje grup gazetaresh mes tyre edhe FcInterNews.it. Keto jane deklaratat e tij qe ne shqip ua sjel www.inter.al.

FcIN: Daniel jeni i lumtur qe jeni ketu tek Inter?
“Po, shume.”

FcIN: A jeni gati te hiqni Scudetton nga fanella e Juventusit?
“Tani vetem te bej vizitat mjeksore, nuk dua te them asgje per te sjell ters.”

FcIN: Scudetto apo Champions League?
“Shpresoj te gjitha”

Cfare te ka thene Mazzarri? Jeni degjuar me te?
“Asgje ende, duhet te flasim personalisht. Ishte i lumtur.”

 FcIN: Nje trident me Palacion dhe Icardin: jeni gati? Cfare ndjeni per t’i thene tifozeve?
“Shpresojme qe te bejme mire per te gjithe ata, per te miren e Interit.”

FcIN: Kombetarja eshte nje objektiv?
“Po, gjithmone.”

FcIN: Nje pershendetje per tifozet?
“Nje pershendetje te madhe per tifozet, shpresoj qe te bej mire dhe per ata.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.