Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

913 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja kush eshte Jason Levien: Nga stafi i Clinton tek Memphis Grizzlies

Ja kush eshte Jason Levien: Nga stafi i Clinton tek Memphis Grizzlies
Andi Prifti

E reja e dites ne lidhje me tratativat Moratti-Thohir eshte hyrja ne skene e nje personazhi te ri ne krah te Thohir per ngritjen e Interit.  Po flitet per amerikanin Jason Levien, qe perveç se ka marredhenie me manjatin indonezian dhe eshte nje avokat i specializuar ne sport, ka qene gjithmone ne krah te Thohir ne investimet e tij ne ambiente sportive.

Fale ndihmes se redaksionit sportiv te SportMediaset kemi zbuluar se kush eshte Jason Levien. 41 vjeç, i martuar, dhe ka nje djale. E ka filluar karrieren ne politike ne staffin e Bill Clinton, per te kaluar me pas ne boten e sportit, veçanerisht ne basketball, sport qe e ka praktikuar qe kur ka qene i ri ne kolegj: u be agjent i Deng dhe Turkoglu duke percaktuar te ardhmen e tyre. Me pas kaloi ne nje pjese tjeter te gardhit, duke blere bashke me Thohir aksionet  e Philadephia 76ers (NBA), duke punuar si dirigjent ne nje ekskluzivitet si Sacramenti Kings. Keshtu ai terhoqi shume vemendje, gje qe solli ndryshimin e dirigjences te Memphis Grizzlies, skuader ku u shpik CEO.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.