Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

2,610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja kush eshte Trent Sainsbury, australiani i pare qe do te veshe bluzen e Interit!

Ja kush eshte Trent Sainsbury, australiani i pare qe do te veshe bluzen e Interit!
Inter Club Staff

Ne menyre surprize, Interi ne diten e fundit te merkatos, goditi ne merkato dhe me sakte bleu nje lojtar ne mbrojtje: behet fjale per Trent Sainsbury, mbrojtes i datelindjes 1992, australian, por me pashaporte angleze, i teserueshem si komunitar.

Po, por kush eshte Sainsbury? Sa per te filluar te flasim per te, ai do te behet australiani i pare qe do te veshe bluzen e Interit. Por transferimi ne Itali nuk eshte i pari ne Europe per lojtarin australian. Perpara se te spostohej ne Kine, ne fakt, lojtari qe ka lindur ne Perth, ka kaluar dy sezone (nga janari i 2014 deri ne janar te 2016) ne Hollande tek Zwolle. Per hir te vertetes, ka qene shume i pafat, sepse ne ndeshjen e tij te debutimit ndaj Utrecht ai u demtua ne gju. Sapo u sherua dhe u be mire nga gjendja fizike, ai arriti te luante me Zwolle 34 ndeshje dhe te shenoje edhe nje gol. Keshtu ne fillim te 2016 vjen telefonata nga Jiangsu Suning qe Sainsbury e pranoi. Ne Nanjing me ne fund gjeti hapsiren qe kerkonte. Po ashtu edhe ne kombentare deri me tani lojtari ka arritur te luaje 21 here duke shenuar edhe tre gola. Ndryshimi i rregullave dhe kufizimi i lojtareve te huaj ne 5 per skuader nga Federata Kineze beri qe Jiangsu te ndryshonte planet dhe te bente nje marreveshje me Interin per huazimin e tij tek Interi deri ne qershor. Ai do te veshe bluzen zikalter numer 20.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.