Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

917 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja lista e lojtareve qe kane klauzolen me te larte ne Serie A: Icardi ne vendin e pare! Edhe Brozo ne liste…

Ja lista e lojtareve qe kane klauzolen me te larte ne Serie A: Icardi ne vendin e pare! Edhe Brozo ne liste…
Inter Club Staff

Merkato ka hyre ne pjesen me te nxehte te saj dhe nje nga elementet qe perflitet me shume kete vere jane klauzolat e largimit te lojtareve te Serie A.  

Pikerisht per kete ka shkruar sot Gianluca Di Marzio, i cili ka treguar klauzolat me te larta ne Serie A duke stiluar nje liste me 14 lojtaret qe kane klauzolat me te shtrenjta.

Ne shumicen e kontratave te lojtareve me klauzole, ato kane nje date skadence dhe rregulla te vendosura qe ne momentin e nenshkrimit. Kujtojme nderkohe se nje klub nese vendos te paguaje klauzolen e nje lojtarit, duhet te paguaje te gjithe shifren e parave brenda 60 ditesh.

Por kush jane klauzolat me te shtrenja ne Serie A? 

Mauro Icardi, Inter, klauzole 110 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Andrea Belotti, Torino, klauzole 100 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Piotr Zielinski, Napoli, klauzole 63 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Image result for zielinski napoli

Marko Rog, Napoli, klauzole 60 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Image result for rog napoli

Nikola Maksimovic, Napoli, klauzole 55 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Image result for maksimovic napoli

Marcelo Brozovic, Inter, klauzole 50 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Elseid Hysaj, Napoli, klauzole 50 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise

.

Kevin Strootman, Roma, klauzole 45 milione euro.

Suso, Milan, klauzole 40 milione euro.

Image result for suso milan

Faouzi Ghoulam, Napoli, klauzole variabel nga 35 deri ne 50 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Image result for ghoulam napoli

Lorenzo Pellegrini, Roma, klauzole variabel nga 25 deri ne 30 milione euro e varur nga rendimenti i lojtarit.

Related image

Dries Mertens, Napoli, klauzole 28 milione euro e vlefshme vetem per jashte Italise.

Image result for mertens napoli

Dennis Praet, Sampdoria, klauzole 26 milione euro.

Lucas Torreira, Sampdoria, klauzole 25 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.