Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,567 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja nga linden deklaratat e Spallettit pas ndeshjes ndaj Cancelos. Portugezi deklaroi pas Napolit…

Ja nga linden deklaratat e Spallettit pas ndeshjes ndaj Cancelos. Portugezi deklaroi pas Napolit…
Inter Club Staff

Nga cfare rrethanash linden fjalet e Spallettit ne drejtim te Cancelos pas ndeshjes se djeshme?

Kete pyetje ja kane bere vetes jo pak tifoze zikalter pasi kane lexuar deklaratat e dites se djeshme te mister Luciano Spallettit.

Tekniku i Interit tha per Cancelon tekstualisht ne ‘Zona Mista’:

“Une i nderrova dy lojtaret e krahut sepse Cancelo, nese nuk ben mire ne krahun e tij, ka ate tendencen per ti dhene fajin pozicionit ku luan: nese e ve ne te djathte, thote se duhet te luante ne te majte dhe e kunderta.”

Image result for spalletti zona mista

“E bejne te gjithe por ai qahet me shume se te tjeret. Gjithesesi, per te gjithe ata qe se kane kuptuar, une i nderrova lojtaret e krahut per ti dhene me shume liri Cancelos ne lojen ne krah sepse ai eshte shume i rendesishem per ne.”

Por cfare tha Cancelo pas ndeshjes qe shtyu Luciano Spallettin te beje kete deklarate?

Portugezi gjithashtu ka folur ne ‘Zona Mista’ pas ndeshjes dhe ka thene: ”

“Une preferoj te luaj ne te djathte, por jam ne dispozicion te tranjerit. Nuk ka problem. Keshtu mbase arrihet te krijohet ndonje problem me shume per kundershtaret. Perisic dhe Candreva jane dy lojtare te medhenj perpara, por un preferoj anen e djathte sepse kemba ime e preferuar eshte e djathta.”

Mbase kur lexon deklaratat e Cancelo nuk te japin ndonje efekt te vecante, sepse djaloshi thjesht ka thene preferencen e tij dhe nuk eshte ankuar ne ndonje moment.

Image result for cancelo spalletti

Por duke qene se eshte hera e disate qe e ben kete gje, mbase Spallettit i ka vrare veshin dhe i eshte drejtuar pak rende ne intervisten pas ndeshjes.

Ajo cfare eshte e qarte, eshte fakti se Cancelo eshte nje top player ne krahun e djathte te mbrojtjes ku edhe shkelqen.

Krahu i majte e zbeh ate, mbase pikerisht per arsyet qe ai i ka thene me lart. Por duhet pranuar se shkembimi i pozicioneve te dy lojtareve te mbrojtjes zikalter dje solli rezultate si ne fazen mbrojtese ku Danilo D’Ambrosio e mbylli shume mire Insigne, por edhe ne ate sulmuese ku Interi krijoi me shume ne pjesen e dyte.

[interaction id=”5aa6623cee02e8436601a385″]

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.