Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

987 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja tavolina qe do te ndryshoje Inter-in dhe historine e tij. Moratti dhe Thohir…

Ja tavolina qe do te ndryshoje Inter-in dhe historine e tij. Moratti dhe Thohir…
Donald Elmazi

Me ne fund! Tratativa qe do te sjelle shitjen e kutoave mazhoritare te Inter-it eshte bere me e gjalle dje.

E reja me e madhe eshte se pervec Morattit edhe Thohir ka mberritur ne Paris ku tashme dy dite me pare ishin mbledhur non-stop keshilltaret ligjor dhe financiar te te dy paleve, qe prej muajsh po analizojne ceshtjen e 70% te kuotave zikalter.

Mbledhja dhe tavolina e tratatives qe do ndryshoje historine e Interit, po mbahet ne zyrat e bankes Lazard, ne kryeqytetin francez, qytet i cili eshte shume i dashur per Morattin sepse ka nisur era Mourinho. Tratativa po perfundon, e provon fakti qe te dy aktoret kryesore jane bashke ne Paris. Eshte takimi i trete ball per balle mes te dyve, pas atyre te 25 majit dhe 25 korrikut . Nhe takim qe duhet patjeter te marre nje verdikt perfundimtar: te menjehershem ose ne kohe shume te shkurter.

Ne tavolinen e tratatives jane ulur te dy palet, tre ne njeren ane dhe tre ne tjetren. Moratti dhe Thohir jane perballe njeri-tjetrit. Numri nje zikalter ka ne krah te tij , Studion Cleary&Gottlieb per ceshtjet ligjore dhe Lazard Italia si asistente financiar. Manjati indonezian, i beson Studio Jones Day dhe Ernst&Young per ceshtjet financiare.

Ja ne kete tavoline po krijohet dhe Interi i ri :

8ab6b3b791350c597c41aad4f02129ba-48949-d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.