Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

2,427 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jacobelli: “Ate penallti e shikonte edhe nje miop. Cfare i ka bere Interi sistemit?”

Jacobelli: “Ate penallti e shikonte edhe nje miop. Cfare i ka bere Interi sistemit?”
Xhorxh Gellci

Nga Xavier Jacobelli dhe editoriali i tij ne calciomercato.com vjen nje apel mjaft i forte per Nicchi dhe Braschi, dy dezinjatoret e arbitrave, pas prove te dobet te arbitrave te derguar per te drejtuar Inter-Chievo. Dje ne mbremje ne Meazza eshte luajtur Inter-Chievo dhe per zikalterit mungojne nje gol shume i rregullt dhe nje penallti e paster: “Nese e akuzojne Mazzarrin se ben viktimen, e themi ne. Ne San Siro Tommasi dhe asistentet e tij kane bere nje katastrofe. I anulluar goli i rregullt i Nagatomo, i cili do te ishte ai i 2-1; mohuar nje penallti ndaj Botta, 20 seconda para fundit, nje penallti aq evidente, sa do e kishte pare edhe nje miop. Jo vetem qe Interi nuk merr nje penallti prej 8 maj 2013, por i anullojne edhe golat, qe jane te rregullt. Nicchit doja t’i beja vetem nje pyetje: cfare te keqe ka bere Interi per Sistemin qe te masakrohet ne nje ndeshje dhe ne tjetren po ashtu? Qe skuadra e Mazzarrit ka probleme kuptohet nga bilanci qe mund te behet ne fund te fazes te pare, eshte 20 pike larg Juventusit. Por ne nje sezon tranzicioni shtohen edeh nje seri e madhe gabimesh te arbitrave, kuptohet pse skuadra zikalter e ka me sistemin e Nicchi dhe Braschi. Dhe kane plotesisht te drejte.” – shkruan gazetari i njohur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.