Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

583 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Jam juventin, por nuk u gezova dot te shtunen. Cfare turpi. Nuk me pelqen te fitoj duke vjedhur…”

“Jam juventin, por nuk u gezova dot te shtunen. Cfare turpi. Nuk me pelqen te fitoj duke vjedhur…”
Inter Club Staff

Mbase nuk do e kishit menduar se do i kishit degjuar keto fjale nga nje tifoz i juventusit, por ja qe ka ndodhur.

E vecanta eshte se nuk eshte nje tifoz dosido, por dikush qe njihet per dashurine e tij nga klubit te zemres.

Po flasim per Antonio Razzi, ish-senator dhe tifoz shume i njohur i Juves, i cili ka komentuar ne Radio 24 ndeshjen e se shtunes qe nuk eshte harruar ende per gjerat ekstra-futbollistike qe ndodhen ne fushe.

Keto kane qene fjalet e Razzit:

Image result for razzi juventino

“Po, jam nje juventin i cmendur por dua te them qe nuk me ka pelqyer menyra se si fituam kunder Interit.”

“Nuk jam ndjere mire gjate asaj ndeshjeje ndaj zikalterve.”

“Mendoj se ndesjet duhet te luhen ne menyre te barabarte. ”

“Te shikoje Interin te luante me 10 lojtare pas 10 minutash loje nuk ishte e drejte.”

“Me duhet ta pranoj perpara te gjitheve se nuk kam mundur ta shijoj dot kete fitore. Ishte nje turp. Nuk me pelqen kur Juventusi fiton duke vjedhur.”

Keto kane qene fjalet e Razzit per Radion ne fjale.

Ai pas kesaj interviste eshte sulmuar shume nga tifozet juventine sa kane arritur deri ne piken ku i kane ofenduar dhe kercenuar familjen neper rrjete sociale.

Nuk kuptohet pse ka pasur nje reagim te tille nga ana e tifozeve te juventusit kur ish-senatori Razzi ka thene dicka te vertete qe cdo tifoz i juventusit e di, por te paket jane ata qe kane guximin ta pranojne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.