Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,123 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jane verifikuar kushtet e Telles dhe Medel. Ne mbrojtje te merkuren…

Jane verifikuar kushtet e Telles dhe Medel. Ne mbrojtje te merkuren…
Inter Club Staff

Silvia Vallini, e derguara e Sky ka treguar te rejat e fundit nga Appiano Gentile.

“Jane verifkuar gjendjet e Alex Telles dhe Gary Medel. Eshte konfirmuar diagnoza se Braziliani ka probleme ne kofshen e djathte ndersa Medel ka pesuar nje goditje ne gjurin e majte. Medel do te ishte shume i vlefshem per mbrojtjen sepse do te mungoje edhe Murillo edhe Miranda. Mancini po mendon per Juan dhe D’Ambrosio ne qender. Pertej zgjedhjeve te formacionit ajo qe do te vleje eshte sjellja ne fushe dhe paraqitja e skuadres. Lojtaret nuk mund te zhvillojne nje ndeshje tjeter si ajo e djeshmja pa deshire. Nese ndeshja ndaj Lazios ishte fillimi i momentit negativ, tani eshte momenti per te vene ne pune mekanizmat. Nese duhet me te vertete vendi i trete, Interi duhet te pergjigjet sezben ne fushe ne ndeshjet e ardhshme. Ndeshja me Juven mbase nuk do te kete shume rendesi sepse finalja pothuajse eshte e pamundur, por do te jete e rendesishme te behet nje ndeshje e mire nga skuadra per vazhdimin ne kampionat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.