Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jeni kurioz se sa tifoze kane qene ne cdo ndeshje te Interit ne Meazza kete sezon? Ja tabela e plote!

Jeni kurioz se sa tifoze kane qene ne cdo ndeshje te Interit ne Meazza kete sezon? Ja tabela e plote!
Inter Club Staff

Shume eshte folur ne kete sezon per prezencen e tifozeve te Interit ne Meazza, dhe te shumta kane qene elozhet per tifozerine e Interit qe edhe pse disa vite tashme kane kaluar nga trofeu i fundit, ata jane paraqitur gjithmone prezent.

Zikalterit kete sezon kane arritur te kene me shume se 1 milion tifoze ne stadium, si askush tjeter ne Serie A.

Gjithashtu Interi mban vendin e pare per mestaren e tifozeve ne shkallet e stadiumit ,e rreth 57,000 tifoze mesatarisht per ndeshje.

Por natyrishem lind pyetja, cila eshte tabela e plote e ndeshjeve dhe numri i tifozeve ne secilen prej tyre?

Pikerisht per kete ne kemi pergatitur kete speciale, ku bashke me nga nje foto nga ndeshjet perkatese, siper do te shkruajme edhe numrin e tifozeve qe kane qene prezent ne Meazza:

Inter- Atalanta: 52177

Image result for inter atalanta 2017 2018

Inter-Benevento: 47157

Inter-Bologna: 46915

Inter-Cagliari: 47467

Image result for inter cagliari 2017 2018

Inter-Chievo: 53403

Image result for inter chievo 2017 2018

Inter-Crotone: 46807

Image result for inter crotone 2017 2018

Inter-Fiorentina: 51752

Image result for inter fiorentina 2017 2018

Inter-Genoa: 50037

Image result for inter genoa 2017 2018

Inter-Lazio: 61852

Image result for inter lazio 2017 2018

Inter-Milan: 78328

Inter-Napoli: 59380

Image result for inter napoli 2017 2018

Inter-Roma: 57066

Image result for inter roma 2017 2018

Inter-Samp: 54451

Image result for inter samp 2017 2018

Inter-Spal: 57235

Image result for inter spal 2017 2018

Inter-Toro: 71581

Image result for inter torino 2017 2018

Inter-Udinese: 52011

Image result for inter udinese 2017 2018

Inter-Verona: 60230

Image result for inter verona 2017 2018

Inter-Juventus: 78328

Sassuolo: priten rreth 70000

Image result for inter sassuolo 2017 2018

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.