Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,003 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jo vetem Gagliardini. Ne vere sulmi per Verratti, Berardi e Bernardeschi…

Jo vetem Gagliardini. Ne vere sulmi per Verratti, Berardi e Bernardeschi…
  • On 03/01/2017, 16:15

Suning ka nje projekt shume te thjesht: te bej nje Inter sa me Italian. Gagliardini eshte hapi i pare ne kete drejtim. Kete e ka konfirmuar Gazzetta dello Sport e  cila vazhdon me tej:
“Objektivi kryesor ne vere do jete Verrati. Kontakte ka patur qe prej disa javesh, por me Psg eshte shume e veshtire te diskutohet. Mund te jete deshira e lojtarit ajo qe te detyroj Sheiket te heqin dore nga mesfushori italian. Suning i ka mundesite per te arritur tek regjistri qe pelqehet nga Juve. Kjo eshte nje arsye me shume per tu hedhur ne sulm ne vere. Per Verrati mund te perfshihet kartoni i Perisic dhe Cash. Kroati pelqehet nga parizienet dhe kjo marveshje mund te kap shifren e 70-80 milion eurosh”.

Pervec Verratit, Ausilio pelqen edhe Berardi e Bernardeschi. Sassuolo e Fiorentina jane kontaktuar edhe me pare nga Inter, dhe i dine mjaft mire deshirat e lojtareve, te cilet nuk e kane hedhur posht mundesine e kalimit tek Inter. Berardi eshte i apasionuar pas ngjyrave zikalter dhe veren e shkuar refuzoj kalimin tek Juve. Mund te vinte tek Inter qe veren e shkuar por 25 milionet e ofruara nuk mjaftuan. Kete vere shifra e ofruar nga Suning mund te arrij 40 milion. Edhe Bernardeschi po tregon nje form te mire ne Firenze.

Mos te harrojme as perforcimet ne mbrojtje. Acerbi, Darmian e Criscito, por ne liste jane edhe Cragno, Perin, Meret e Gollini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.