Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

673 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jo vetem Mazzarri: tek Inter te gjithe jane ne prove. Thohir…

Jo vetem Mazzarri: tek Inter te gjithe jane ne prove. Thohir…
Ardi Deda

Mund te jete nje vere e nje revolucioni te madh tek Inter dhe jo vetem per sa i perket drejtimit teknik. Shoqeria zikalter, ne keto vitet e fundit, pas largimit te Mourinho, ka sakrifikuar gjithmone trajnerin per te mbuluar difektet e saj: por kete vit nuk do te jete me keshtu. Shtate ndeshjet e mbetura, ne fakt, nuk do jene nje test vetem per Mazzarri, konfirmimi i te cilit eshte i lidhur me kualifikimin ne europe por do te jete gjithashtu nje prove per nje pjese te madhe te skuadres. Trajneri flet vazhdimisht per kete sezon qe do te sherbeje per te mbledhur te dhena, por puna eshte komplikuar, dhe shume do te varet nga rezultatet e fundit negative qe e kane bere garen per europen me te komplikuar. Eshte e qarte, se pa kualifikimin ne europe Mazzarri do te largohej, por me ndonje pike me shume dhe ai do mund te punonte dhe te programonte me mire sezonin e ardhshem. Keshtu shpresa e Thohir eshte ajo per te degjuar ish trajnerin e Napolit ne raportin e tij ne fund dhe te programoje bashke me te sezonin e ardhshem. Mungojne shtate ndeshje dhe me pas revolucioni i Thohir mund te bjere edhe mbi organiken zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.