Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

591 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jo vetem Miranda dhe Vecino: ja kush kthehet neser tjeter ne Milano…

Jo vetem Miranda dhe Vecino: ja kush kthehet neser tjeter ne Milano…
Inter Club Staff

Neser ne Appiano Gentile eshte dita kur fillojne te rikthehen lojtaret e pare qe kane avancuar me shume sa sa grupet ne Boterorin e Rusise. 

Ne Lombardi keshtu do te rikthehet braziliani Joao Miranda dhe Matias Vecino, te dy te sapo rikthyer nga pushimet me familjet respektive.

Joao Miranda me Brazilin e tij arriti te shkonte deri ne cerekfinale, duke deshtuar te shkoje me tej edhe pse ishte favorit. Ata u eleminuan nga Belgjika.

Ndersa Matias Vecino me Uruguajin u skualifikua nga Franca Kampione Bote po ne cerekfinale, edhe pse nje raund me pak kishin arritur te eleminonin Kampionet e Europes, Portugaline.

Por neser ne Appiano nuk do te rikthehet vetem Miranda dhe Vecino, por edhe nje lojtar tjeter.

Behet fjale per portugezin Joao Mario. Ai do te rikthehet rregullisht ne grumbullim me skuadren.

Tek Interi ekziston frika se mos lojtari do te qendroje ne Milano sepse deri me tani oferta qe mund te kenaqin Interin nuk kane ardhur.

Per te ardhmen e tij pritet te meret vesh me shume ne ditet ne vazhdim.

Nderkohe kujojme se te tre lojtaret qe zbarkojne neser, me pare do te shkojne ne Qendren Mjekesore te CONI per te zhvilluar testet e para mjekesore.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.