Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,060 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Joao Mario-Inter, tek Sporting 40 milion te paguara ne 3 vite, 5 milion bonus…

Joao Mario-Inter, tek Sporting 40 milion te paguara ne 3 vite, 5 milion bonus…
  • On 27/08/2016, 16:45

Ne pritje te zyrtarizimit te kalimit te tij tek Inter, nga Portugalia vijne te reja rreth detajeve te ketij transferimi. Sic raporton Diario de Noticias, nr 10 i kombetares portugeze do firoms ne itull definitiv per 5 sezone me Inter. Joao perfitonte 300 mij euro ne sezon ndersa tani ne Milano do perfitoje 3 milion euro. Tek klubi portugez do shkojne 40 milion, por do paguhen me keste brenda 3 vitesh: 10 milion tani, 15 ne 2017 dhe 15 ne 2018. Sporting mund te perfitoj edhe 5 milion euro nga bonuset individuale por edhe te skuadres. Pas vizitave mjekesore, kete pasdite eshte parashikuar firma.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.