Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

6,295 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Joao Mario, ja ‘detaji i vogel’ se pse ai nuk eshte ende nje lojtar i Interit

Joao Mario, ja ‘detaji i vogel’ se pse ai nuk eshte ende nje lojtar i Interit
Inter Club Staff

Ka vetem nje ‘detaj’ qe po ndalon qe Joao Mario qe konsiderohet nje lojtar i Interit.

Kete gje e shpjegon A’Bola, sipas te ciles, Interi dhe Sporting Lisbona po diskutojne ende shifren e huazimin, sepse Interi deshiron ta beje vitin qe vjen pagesen per shkakun e Fair Play Financiar.

Hipoteza e pare eshte 10 milione euro plus 35 milione euro blerje e detyrueshme ne fund te sezonit 2016-2017. Por ka nje hipoteze te dyte: 15 milione euro dhe 30 milione euro ne fund te vitit, me Sportingun qe shtyn per te futur ne marreveshje disa bonuse qe do e conin cmimin nga 45 milione euro ne 50 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.