Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

579 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Joao Miranda: “Ja cfare mendoj per ardhjen e Serie A te Cristiano Ronaldos dhe sfida me te…”

Joao Miranda: “Ja cfare mendoj per ardhjen e Serie A te Cristiano Ronaldos dhe sfida me te…”
Inter Club Staff

Ai ka treguar edhe njehere ne Boterorin ne Rusi 2018 se edhe pse ka nje moshe relativisht te madhe, eshte nje siguri ne repartin e mbrojtjes. 

Po flasim per Joao Miranda i cili ka luajtur ne nje nivel teper te larte kompeticionin me te rendesishem ne bote.

Braziliani i Interit per momentin eshte me pushime me familjen e tij, por mendjen e ka tek Serie A dhe nga ana mentale po pergatit duelet e sezonit te ri me Interin.

Por behet fjale per nje mbi te gjithe, ate me lojtarin me te ri te transferuar tek Juventusi, Cristiano Ronaldo.

Joao Miranda ka folur per Globoesporte. Keto kane qene fjalet e tij:

“Per mendimin tim ne Serie A ka ardhur lojtari me i mire i botes ne kete moment.”

“Ardhja e tij ne Kampionatin Italian do ta beje kampionatin te rritet”, konfirmon nga Paranavai, lokalitet ku mbrojtesi zikalter ka lindur, eshte rritur por edhe gjendet ne keto momente.

“Sfida me te do te motivoje edhe skuadrat e tjera qe te luajne me fort.”

Me pas, Miranda flet edhe per Boterorin zhgenjyes se Brazilit i eleminuar nga Belgjika ne cerekfinale:

“Jo gjithmone fitojne favoritet, e bukura e futbollit kjo eshte: i jep mundesi edhe te tjereve te fitojne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.