Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,109 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

John Obi Mikel i hap dyert Interit

John Obi Mikel i hap dyert Interit
Ardi Deda

Mesfusha e Interit mund te pasurohet me nje element te cmuar gjate merkatos verore. Jemi duke folur per nigerianin John Obi Mikel, mesfushor i Chelsea te Mourinho. I lene rregullisht ne pankine nga Special One gjate sezonit, ka pare situaten e tij te perkeqesohet me ardhjen ne Londer te serbit Nemanjia Matić. Mikel ka keshtu per qellim te lere Chelsea-n dhe idea Inter do ti pelqente shume, sipas asaj qe thone mediat franceze, qe lajmerojne per takime te meparshme me drejtorin sportiv Piero Ausilio dhe nje interes ne rritje te shoqerise zikalter. Kujtojme qe Mikel eshte i lidhur me Chelsea me nje kontrate deri ne qershor te 2017 me nje rroge rreth 3.9 milione euro ne vit dhe me nje shifer fillestare per kartonin e lojtarit rreth 15 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.